Q3 2019 passief inkomen + update financiële doelen

We zijn inmiddels alweer begin november en nog hebben we het niet gehad over het passief inkomen uit Q3 en hoe het er inmiddels voorstaat met de financiële doelen die ik mezelf had gesteld. Hoogste tijd dus voor dit artikel waarin we het daarover gaan hebben! Q3 was een relatief rustig kwartaal waarin niet veel geks is gebeurt.
Q3 passief inkomen
Laten we beginnen met het passieve inkomen van dit kwartaal. Zoals altijd is het weer opgedeeld uit dividenden op beleggingen en mijn crowdfunding projecten en rente op de spaarrekening.
Dividend DEGIRO
Ik heb recentelijk mijn excel bestand waarin ik mijn beleggingen bijhoud aangepast, dus inmiddels is het een stuk minder uitzoekwerk hoeveel mijn passieve inkomen is geweest in het derde kwartaal. Bij mijn favoriete broker DEGIRO heb ik in Q3 €28,60 aan dividend ontvangen. Een kleine stijging dus ten opzichte van Q2, toen was het €22,45. Dit komt met name doordat ik de afgelopen maanden weer veel ben gaan inleggen op mijn beleggersrekening. Het doel van mijn spaarrekening vullen is weer gehaald, en dus is er ruimte om te beleggen, maar daarover straks meer..
Oneplanetcrowd
In mijn eerdere review over Oneplanetcrowd ging ik al in op de projecten waarin ik heb geïnvesteerd. Het afgelopen kwartaal zijn daar geen projecten bijgekomen.
Project 1:
Rente €2,88, kosten €0,46 en terugbetaalde lening €5,08
Project 2:
Rente €3,59, kosten €0,48 en terugbetaalde lening €4,72
Rente spaarrekening
Elk kwartaal wordt ook rente uitgekeerd over mijn lopende rekeningen bij Moneyou. Aangezien het grootste gedeelte nu vaststaat als deposito (wat pas aan het eind van de looptijd wordt uitgekeerd) is de rente van mijn lopende rekeningen redelijk laag. Sowieso hebben ze de rentes verlaagd, waardoor het nu, net zoals bij de (andere) grootbanken, bijna nihil is. Rente over deposito’s zal ik meenemen wanneer ze worden uitgekeerd. Passief inkomen bij Moneyou kwam neer op €0,25 voor Q3.
Totaal passief inkomen Q3
Het totaal komt neer op €34,38.
Update financiële doelen
In Januari van dit jaar deelde ik mijn financiële doelen. De laatste update was in Q2, deze kun je hier lezen. Mocht je de Q1 update willen lezen, dan is die hier terug te vinden.
Doel 1: Een huis kopen
Doel 2: Hypotheekrenteaftrek extra aflossen
Wanneer we de hypotheekrenteaftrek terug krijgen gaan we dit herinvesteren in ons huis. Waarschijnlijk door dubbelglas op de bovenverdieping te laten plaatsen, of een nieuwe CV ketel of toch die voordeur vervangen? Nog genoeg te doen dus…
Doel 3: 9.000 5.000 noodspaarpot
Behaald in Q2.
Doel 4: 3.000 7.000 belegd hebben
Nog de laatste 500 euro te gaan….
Doel 5: Beginnen met pensioenbeleggen
Eindelijk heb ik een rekening geopend voor pensioenbeleggen. Tevens heb ik al mijn volledige jaarruimte kunnen benutten. Wat dit doel betreft is het een goed kwartaal geweest!
En nu…
In Q4 wordt het voornamelijk tijd om nieuwe doelen voor 2020 te gaan bedenken. Deze zal ik natuurlijk begin 2020 met jullie delen. Verder zal ik gewoon door blijven gaan met beleggen om zo het passieve inkomen te laten stijgen.
Wat waren jullie doelen voor 2019? En hoe staat het daar nu mee?
Maris | Moneyzz.nl
november 5, 2019 @ 12:55 pm
Leuk om weer een update te lezen en lekker bezig!
Van mijn spaardoelen van dit jaar is eigenlijk bijna niks meer over. Alleen de 5000 euro sparen voor de verhuizing is gelukt, inmiddels ben ik verhuisd maar tijdens de verbouwing is er zoveel mis gegaan dat er al 10.000 euro aan extra kosten gemaakt zijn. Daarom is mijn buffer inmiddels leeg ipv dat ik er nu 2000 euro op heb eind dit jaar. Op 1,75 euro na, maar dat is niet bepaald noemenswaardig. Inmiddels is de verbouwing even op een spaarpauze gezet. Er moet nu eerst weer even geld gespaard worden voordat b.v. de wc beneden afgemaakt kan worden. Deels moet er ook nog asbest verwijderd worden, waar de oude kozijnen in vast zitten, dus ook daarvoor wordt nog gespaard.
Eerst dit jaar de klusser nog 1500 euro terugbetalen (voor het deel van de asbest die al verwijderd is omdat ik anders de hele winter met een noodpui van hout gezeten zou hebben). Dat terugbetalen gebeurt eind deze maand als het salaris er is. En daarna de minstand op mijn rekening weer opheffen. Dat staat in de planning voor het salaris van december. Dan eerst mijn geplunderde rekeningen weer aanvullen en daarna pas weer écht sparen voor de rest van de verbouwing.
Saska | Finance Monkey
november 6, 2019 @ 4:36 pm
Ai, dat is wel balen zeg, dat daar zoveel extra kosten vandaan zijn gekomen! Wel goed dat je hebt besloten de renovatie en verbouwing in stukjes te knippen. Veel succes!
Maris | Moneyzz.nl
november 7, 2019 @ 2:15 pm
Dankje! Ja inmiddels moet dat helaas wel. Ik had in het begin gehoopt dit jaar alles klaar te hebben, maar dat is helaas gewoon echt niet haalbaar, dus dan maar dealen met de situatie en een ander plan maken!